۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس:
مجلس انقلابی می تواند با این دیوان محاسبات قدرتمند به اهداف بلندمدت خود برسد
1399/12/10 1102
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در مراسم تکریم و معارفه مستشاران جدید دیوان محاسبات، گفت: در انتخاب رئیس کل و دادستان دیوان محاسبات،کمیسیون به تمام ضوابط و آیین نامه ها عمل کرد و انتخاب رئیس کل و دادستان روند قانونی و آیین نامه ای خود را طی نمود و برای اولین بار دو نفر به صحن معرفی شدند که نمایندگان مجلس در یک هماوردی بزرگ دکتر بذرپاش یادگار شهید و نیروی توانمند و پرظرفیت و جوان انقلابی را بعنوان رئیس کل و علی کامیار را بعنوان دادستان انتخاب کردند.
حاجی بابایی با اشاره به جایگاه بی‌بدیل دیوان محاسبات در نظارت و ساماندهی امور مالی و پیشگیری از تخلفات، افزود: با انتخاب مستشاران جدید مجموعه نیروهای دیوان محاسبات و ظرفیت آن افزایش پیدا کرده است و دیوان محاسبات کشور با عملکرد خود می تواند بیش از پیش نقش نظارتی خود را ایفا نماید.
وی خاطر نشان کرد: ما در کشور از نبود برنامه رنج می بریم. برنامه بودجه ای نداریم و بودجه کشور ژله ای است و همه ما شریک این اتفاق بزرگ هستیم، چرا که ظرفیت کشور بسیار بالاست ولی بودجه ای که بسته می شود غیرشفاف، با منابع ناپایدار، هزینه‌های سرسام آور و غیرهدفمند می باشد. در واقع بودجه ما را هدایت می‌کند نه ما بودجه را.
وی با بیان اینکه گزارشات دیوان محاسبات کشور باید بروز، به ساعت، به ماه، به هفته، دو ماهه، سه ماهه باشد، گفت: دیوان محاسبات کشور می‌تواند در اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور دست مجلس را بگیرد. با گزارشات دیوان محاسبات می توانیم در سال 1400 هم‌زمان با بودجه حرکت کنیم و زیرساخت‌های لازم را برای کارهای بزرگتر آماده کنیم، در این صورت حرکتی قوی و قدرتمند ایجاد می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اگر فقط یک بار بودجه نفت و شرکت‌ها را در مقابل آیینه شفاف‌سازی قرار بدهیم، خیلی از مشکلات بودجه حل می شود. در این کار دنبال مچگیری و تنگ‌نظری نیستیم بلکه دنبال مشخص کردن میزان درآمدها و هزینه ها هستیم تا بر اساس آن اصلاح ساختار بودجه را شروع کنیم.
حاجی بابایی ادامه داد: مجلس انقلابی باید بتواند با ابزارهایی قدرتمند مثل دیوان محاسبات کشور به اهداف بلندمدت خود برسد و در این راه نیازمند کمک شماست و کمیسیون برنامه و بودجه نیز قدرتمندانه از شما حمایت می کند و مسیر را برای شما باز خواهد کرد تا در زمینه اصلاح ساختار و کار کارشناسی با مجلس همکاری و تعامل داشته باشید.
حاجی بابایی در پایان پیشنهاد تشکیل گروه یا هیاتی در دیوان محاسبات کشور برای تعریف استراتژی های دیوان محاسبات و نقش دیوان محاسبات تشکیل داد و گفت: دیوان محاسبات کشور با عملکرد خود می تواند کار مجلس و دولت را قفل کند یا برای آن برنامه‌ریزی کند و به آن سرعت ببخشد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal