۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس:
دیوان محاسبات هم در نظارت و هم در قانونگذاری بازوی مجلس است
1399/12/10 829
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، حجت الاسلام و المسلمین میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در مراسم معارفه مستشاران جدید دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات بازوی اصلی مجلس شورای اسلامی در نظارت است.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی دو رسالت بزرگ قانونگذاری و نظارت بر امور مالی کشور را برعهده دارد و نظارت بر امور بودجه‌ای و مالی کشور وظیفه ای است که از طریق دیوان محاسبات کشور عملیاتی می شود. اگر دیوان محاسبات به وظیفه ذاتی خود خوب عمل کند، بعد نظارتی مجلس تقویت می شود البته دیوان محاسبات کشور در قانونگذاری نیز با ارائه نظرات کارشناسی خود کمک بزرگی به مجلس شورای اسلامی می کند.
حجت الاسلام و المسلمین میرتاج‌الدینی اظهار داشت: دیوان محاسبات کشور باید هم از مدیران حمایت و هم از بیت المال صیانت کند.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر انقلابی بودن مجلس یازدهم، گفت: انتخاب دکتر بذرپاش بعنوان چهره ای جوان، نخبه و انقلابی به عنوان رئیس کل دیوان محاسبات کشور یک حرکت انقلابی و ارائه گزارش تفریغ بودجه 98 یک ماه زودتر از موعد مقرر قانونی به مجلس و همچنین ارائه گزارشات اجرای بودجه نمونه ای از اقدامات خوب دکتر بذرپاش در این مدت کوتاه است.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal