۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
دیوان فناورانه مردم پایه(33)
نماینده بابل: دیوان محاسبات نهادی برای تحصیل منافع ملی و تحقق حقوق ملت است
1399/12/17 767
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مهدی سعادتی نماینده بابل در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دیوان محاسبات کشور، با قدردانی از برگزاری این نمایشگاه تاثیرگذار که بیانگر اقدامات خوب دیوان محاسبات در مدت کوتاه گذشته در سطح ملی و استانی است، افزود: دکتر بذرپاش مدیری جهادی، انقلابی و بسیجی است.
سعادتی با بیان اینکه موضوع نظارت یکی از اولویت‌های ما در مجلس یازدهم است، بر نقش بسیار مهم ابزار نظارتی دیوان محاسبات برای تحصیل منافع ملی و تحقق حقوق ملت ایران تاکید کرد و افزود: مدیریت جدید دیوان محاسبات با ارائه زودهنگام گزارش تفریغ بودجه و همچنین گزارش هشت ماهه اجرای بودجه 99 نقش تاثیرگذاری در تصمیم گیری نمایندگان برای رد یا قبول لایحه بودجه 1400 داشت.
وی در ادامه، با قدردانی از رویکرد جدید دیوان محاسبات در اطلاع‌رسانی بیشتر و تعامل با مردم و بروزرسانی گزارشات نظارت، عنوان کرد: معتقدم نظارت باید تا پایین ترین سطوح در کشور صورت پذیرد و هدف از نظارت گره گشایی از امور مردم باشد نه مچگیری.
سعادت ادامه داد: دیوان محاسبات در سطح استان ها نیز با ارسال گزارشات بروز نمایندگان را در رصد عملکرد دستگاه‌های اجرایی کمک کند تا منابع دولتی به صورت بهینه تخصیص یابد.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    آخرین اخبار
    Powered by DorsaPortal