۱۴۰۰ چهارشنبه ۶ مرداد
دیوان محاسبات کشور؛ دیوان فناورانه مردم پایه
بررسی میزان اجرای قوانین حوزه تولید در دستور کار دیوان محاسبات
1400/01/24 1099
.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، دکتر مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات  در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اولویت‌های کاری دیوان در سال جدید گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کرده‌اند و براین اساس ما 5 قانون اصلی حوزه کسب و کار و تولید را احصاء کرده و در دستور کار قرار دادیم تا مشخص شود، کدام یک از بندهای این قوانین تاکنون اجرا نشده است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر رسیدگی به میزان اجرای قوانین حوزه تولید در دستور کار دیوان محاسبات است، ادامه داد: دیوان محاسبات با بررسی بند به بند قوانین حوزه کسب و کار و تولید، مقصران در این زمینه را شناسایی، احضار و دنبال خواهد کرد.
بذرپاش در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: در درجه اول پیگیر اجرای این قوانین هستیم و در صورت عدم اجرا توسط یک مقام مسئول حتما از مجاری قانونی و مکانیزم‌های تنبیهی خود استفاده خواهیم کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا قوانین تنبیهی برای برخورد با متخلفان در این حوزه بازدارنده است یا خیر؟ گفت: قانون به ما اختیار داده تا به تخلفات مدیران و مسئولان اجرایی رسیدگی کرده و در صورت اثبات جرم، پرونده آن را به قوه قضائیه ارسال کنیم.


    مشاهده نظرات ( 0)
    پربازدیدترین
    Powered by DorsaPortal